Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Zamość będzie gościł podróżników. Rusza Festiwal II Eskapady Kresowe • 

Kultura    Dodano: 2016-09-30 18:26 | Aktualizacja: 2016-09-30 18:24

Festiwal II Eskapady Kresowe rozpocznie się w Zamościu. Przez dwa dni podróżnicy będą opowiadać, między innymi o wyprawach do Indii, zdobywaniu Mount Everestu, Korony Ziemi, czy siedmiotysięczników byłego ZSRR.

Festiwal ma swój zamojski akcent. W lipcu Jacek Podkościelny i Janek Cios weszli na Mont Blanc we francuskich Alpach tzw.'włoską stroną'.

- Była to przyjemność, ale też wielki wysiłek. Chcieliśmy pokazać, że można robić takie rzeczy. Nie trzeba mieszkać w wielkim mieście, żeby zwiedzać świat i cieszyć się życiem. Człowiek zdobywając szczyt uczy się czegoś, nabiera szacunku do życia, patrzy inaczej na pewne rzeczy. To doskonała okazja, by podnosić swoje kwalifikacje, poszerzać wiedzę i zdobywać świadomie ten świat - Janek Cios.

- Sama wyprawa w takiej kwestii organizacyjnej nie jest trudnym przedsięwzięciem, ponieważ sprzęt już mamy. Z racji tych różnych wyjazdów trzeba mieć też kontakty, które mamy. One nas ubogacają i dają nam wiedzę, dzięki której możemy realizować te nowe wyzwania. Nikt nas na własnych plecach nie wnosił, własnymi nogami tam wchodzimy. To my podejmowaliśmy te decyzje, żeby pojechać, zapłacić, wrócić szczęśliwie. To, że wybraliśmy do współpracy ludzi doświadczonych, żeby pomogli nam wejść świadczy o tym, że jesteśmy rozsądni - dodaje Jacek Podkościelny. 

Festiwal oficjalnie rozpocznie się o 18.00 w Centrum Kultury Filmowej 'Stylowy'. Spotkania z podróżnikami zaplanowano na dzisiejszy wieczór i jutrzejsze popołudnie. 

POSŁUCHAJ...Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

MLac / opr. PaW

Fot. pixabay.comWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.