Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Zamiast gasić, podpalali lasy • 

Wiadomości    Dodano: 2016-09-30 19:28

Dwaj strażacy - ochotnicy z gminy Drelów podpalali lasy. - Do pierwszego zdarzenia doszło w sierpniu tego roku - mówi nadkomisarz Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

- Ktoś celowo podpalił las. Straty zostały oszacowane na kwotę 10 tysięcy złotych. W trakcie realizacji sprawy okazało się, że ci sami podpalacze mają na koncie także drugie zdarzenie, do którego doszło na terenie gminy Drelów we wrześniu br. Ciekawostką w tym wszystkim jest to, że podpalaczami okazały się osoby, które tak naprawdę powołane były do tego, aby takie pożary gasić. Są to ochotnicy straży pożarnej…  Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Ponadto ustalono, że mężczyźni od 2013 roku aż do tej pory systematycznie podpali lasy, pola oraz bele słomy, by uzyskać wynagrodzenie za udział w akcji gaśniczej. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

JZon (opr. DySzcz)

Fot. KWP LublinWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.