Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Woda w bialskiej szkole zagrożeniem dla zdrowia

Wiadomości    Dodano: 2016-09-30 19:45 | Aktualizacja: 2016-09-30 18:45

Woda nie nadaje się do spożycia przez ludzi ani do użytku domowego i stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia - to opinia sanepidu po zbadania próbek wody wykorzystywanej w Szkole Podstawowej numer 9 w Białej Podlaskiej, w stołówce prowadzonej przez firmę Diana.

Kontrolerzy stwierdzili, że brak bieżącej zimnej i gorącej wody służącej do przygotowywania posiłków jest niezgodny z przepisami prawa żywnościowego. W stołówce wykorzystywano wodę z 500-litrowego zbiornika. Ale sanepid wykrył w nim zanieczyszczenia mikrobiologiczne, między innymi bakterie grupy coli oraz enterokoki kałowe.

Przypomnijmy: prowadzącej stołówkę firmie Diana prezydent miasta wypowiedział umowę najmu ze względu na zbyt preferencyjne warunki. Za ponad 870 metrów kwadratowych spółka płaciła 85 złotych miesięcznie.

Mimo otrzymanego wypowiedzenia, firma nie opuściła lokalu. Dyrekcja szkoły, nie mogąc rozliczyć przedsiębiorcy za użytkowanie wody, zdecydowała się na odcięcie stołówki od wody z wodociągu.

PaSe

Fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.